Selçuklu Halk Eğitim Merkezi

Türkiye’nin toprak bakımından en büyüğü nüfus bakımından 7. büyük kenti Konya 3’ü merkez olmak üzere 31 ilçede oluşmaktadır. Nüfusu 2 milyon ve üzeri olup, bu insanların 4/1’i Selçuklu ilçesinde yaşamaktadır. Şehrin kuzeyinde yer alan bu ilçe tarihi kaynaklara bakıldığında göl tabanı olan bir ova üzerine kurulmuştur. Kültür sanat ve eğitim alanında oldukça gelişmiş imkanları bulacağınız ilçede meslek edinmek isteyenlerin tercih edebileceği kurumlardan biride Selçuklu Halk Eğitim Merkezi olup, 1989 yılından beri hizmet vermektedir. Dilerseniz öncelikle adres ve iletişim bilgileri ile devamında eğitimi verilen kurslara göz atalım.

Konya Selçuklu HEM
Selçuklu Halk Eğitim Merkezi
Ferhuniye Mahallesi Sultanşah Caddesi Çağlar İş Merkezi (Konya Kültür Park Yanı)
0332 350 82 42

Selçuklu HEM Branş Listesi
Konya’nın en büyük ilçesi olarak Selçuklu ile başladık ama kurumun İnternet sitesinde maalesef aradığınız bilgilere ulaşma olasılığı çok kolay görünmüyor. Öyle ki eğitimi verilen, verilecek branş listesi görme imkanınız yok yıl 2016 kurumun yöneticilerine baktığımda 1 müdür 6 müdür yardımcısı görev yapmaktadır. Yetkili arkadaşlara İnternet siteleri konusunda daha hassas olmalarını tavsiye ederiz.

Bilgisayarlı Muhasebe
Branş listesi olmadığı için sizlere haber ve duyurular bölümünden bilgiler derleyerek aktaracağım. İlk olarak bilgisayar destekli muhasebe kursları görülmektedir. Finans alanında çalışmak isteyenler için bilgisayar destekli muhasebe özel kurslarda en çok tercih edilen branşlar arasında yer almaktadır. Yapılan duyuruda bilgisayarlı muhasebe kurs kayıtlarının başladığı belirtilmiş olup, başvuru için kurs merkezine bizzat gelmeniz istenmiştir.

Arıcılık
Son zamanlarda Televizyon ve Radyo kanalları ile satılmaya çalışılan sahte balların yerini gerçek anlamda üreticiler alması için Konya’nın çeşitli ilçelerinde eğitimlere başlanmıştır. O ilçelerden biride Selçuklu olup, gerçek bal üretmek ve insanların sağlıklı beslenmesini sağlamak isterseniz Konya’da yapabileceğiniz en güzel ve kazançlı işlerden biri olacaktır. Özellikle Seydişehir ilçesinde son zamanlarda arıcılık %100 arttığı görülmektedir.

Ney Eğitimi
Konya ve HZ Mevlana bir bütün olmuş haldeler ve aynı zamanda tasavvuf müziğin olmazsa olmaz Enstrümanı Ney eğitimleri alarak sizde HZ Mevlana’nın izinde gitmek isterseniz Selçuklu HEM’den yararlanabilirsiniz.

Engelli Vatandaşlara EKPSS Kursu
Son zamanlarda engelli vatandaşlarımız için yapılan çalışmaları büyük bir heyecanla takip ediyoruz. Bu konuda katkı sağlayan kurumlardan biride Konya’da Selçuklu Halk Eğitim Merkezi olup, memur olma hayali kuran engelli vatandaşlar için sınavlara hazırlık eğitimi verilmektedir. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sınavı için engelli vatandaşlarımız eğitiliyor.

Görme Engelli Vatandaşlar İçin Yüzme Kursu
Konu engelli vatandaşlardan açılmışken onlara yönelik bir diğer haberi daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu sefer konumuz görme engelli kardeşlerimiz olup, onlarında bu hayatta zevk almaları için düzenlenen projede yüzme eğitimleri verilmektedir. Bir çoğu havuz ile ilk defa tanıştı ve büyük keyif aldılar. İkonyum yüzme havuzunda gerçekleşen eğitimler sürekli devam etmesini temenni ediyoruz.

Yabancı Dİl Eğitiminde Bilinçaltı Yöntem Uygulanıyor
Özel kurslara gidenlerin en fazla masraf ettiği eğitim alanlarından biri yabancı dil olup, Selçuklu Halk Eğitim Merkezi bu konuda farklı bir eğitim yöntemi uygulamaktadır. Klasik yöntemlerden farklı olarak Bilinçaltı yöntemi uygulanmaktadır. Eğitimci-Yazar Adil MAVİŞ’in katıldığı seminerde yöntemin önemi ele alınmıştır.

Selçuklu Komek Kurslarını İnceleyin
Sanayi alanları hızla gelişen Konya’da son zamanlarda sanat ve meslek sahibi elemanlara ihtiyaç iki katına çıkmıştır. Bu açığı kapatmak için yapılan çalışmalardan biride Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları KOMEK olup, ilk olarak sadece merkezi ilçelerde (Selçuklu, Meram, Karatay’da) eğitim veren kurum şimdi tüm ilçelerde olmak için çalışmalarına devam etmektedir. 16 Yaş üzeri herkesin ücretsiz yararlanabildiği Selçuklu Komek Kursları bir çok noktada bulunmaktadır. Aynı şekilde Komek Hanımlar lokali ile hanımlar hem eğitim alıyor, hemde gönüllerince güzel bir gün geçiriyor. Komek kursları hakkında sitemizde detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir