Kategori Arşivleri: Mesleki Eğitim

Mesleki eğitim kursları ile örgün eğitim sonrası kendinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. Başta, Halk Eğitim Merkezi olmak üzere birçok eğitim kurumu sizi bekliyor.

Genç Komek Kayıtları Başladı.

Genç Komek 2022-2023 kurs kayıtları başladı. 18-31 Ekim tarihleri arasında basvuru.konya.bel.tr adresinnden online kayıt olabilirsiniz. Eğitimler, 19 Kasım 2022’de başlayacak olup 17 Haziran 2023’e kadar devam edecektir. Sonrasında ise Genç Komek yaz okulu ile yeniden karşınızda olacağız inşallah. Genç Komek Nedir? Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) markası ile 16 yaş altı çocuk ve […]

KOMEK Usta Öğretici Başvuruları Başladı.

KOMEK 2022-2023 (güz dönemi) kurs kayıtları 20 Eylül’de başlıyor. Kayıtların başlamasına kısa bir süre kala, kurslarda eğitimci olarak görev yapmak isteyen usta öğretici ve uzman alımları da başladı. 1 Ağustos 2022 tarihinde başlayan KOMEK usta öğretici başvuruları 31 Ağustos 2022 tarihine kadar devam edecektir. KOMEK Usta Öğretici Başvurusu Nereden Yapılır? Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü […]

Kalfalık Belgesi

İlk olarak, kalfa ne demek? Sorusuna yanıt vererek başlamak istiyorum. 3308 Sayılı mesleki eğitim kanununda kalfanın tarifi, aşağıdaki gibi belirtilmiştir. “Bir mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarını kazanmış ve bu meslekle ilgili iş ve işlemleri ustanın gözetimi altında kabul edilebilir standartlarda yapabilenkişi” şeklinde tarif edilmektedir. (1) TDK (Türk Dili Kurumu) sözlüğüne baktığımızda ise “Aşaması […]

Genç Komek Yaz Okulu Kayıtları Başladı

Genç Komek yaz okulu

Konya’da yaşayan çocuk ve gençlerin merakla beklediği genç Komek yaz okulu kayıtları başladı. 19 Haziran’a kadar devam edecek başvurular için acele etmelisiniz. Başvurular İnternet ve kurs merkezlerinden 2 aşamalı olarak yapılmaktadır. Nasıl yapıldığını yazının devamında bulacaksınız. Başvurular 6-19 Haziran Tarihlerinde Yapılacak Evet, arkadaşlar Genç Komek yaz okulu kayıtları bu yıl 6-19 Haziran tarihlerinde gerçekleşecektir. Başvuru […]

İlk Yardım Sertifikası Veren Kurumları Sizler İçin Araştırdık

İlk Yardım Kursu

İlk yardım, herhangi bir yerde kaza geçiren bir kişiye, hayatta kalabilmesi için tıbbi araç-gereç olmaksızın ilk müdahalesinin yapılmasıdır. İlk yardımcının işi profesyonel bir sağlık ekibi gelinceye kadardır. İlk yardımcı olmada gönüllülük esastır. Ancak bir gün ihtiyacımızın olabileceği düşüncesiyle ilk yardım eğitimini herkes almalıdır.  İlkyardım eğitiminde işlenen konular; yaralanma, kırık-çıkık, burkulma, donma, sıcak çarpması, zehirlenme, boğulma, […]

Modelistlik Kursu İle Benzersiz Bir Mesleğe Adım Atabilirsiniz!

Modelistlik kursu modelist olmak isteyen kişilerin mutlaka gitmesi gereken bir kurumdur. Bazı meslekler kişinin kendi çabasıyla öğrenilirken bu tarz bir hatanın binlerce metre kumaşa etki ettiği mesleklerde kişi mutlaka bir eğitim almalıdır. Modelistlik Kursu Nedir? Modelistlik kurslarında kişilere tasarımları nasıl kalıplara dökeceği en ince ayrıntısına kadar öğretilir. Gerekli eğitimin verildiği düşünüldüğü vakit de kişilere öğrendikleri […]

Kaymek Yaz Kursu Kayıtları Başladı

Kaymek Yaz Kursları

Kayseri’de ücretsiz kurs denince ilk akla gelen marka hiç şüphesiz KAYMEK olmaktadır. Kayseri Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak hizmet veren (Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş) hem çocuklar hem de yetişkinler için ücretsiz eğitim fırsatı sağlamaktadır.

2004 Yılından beri 16 yaş üzeri herkese sanat ve mesleki eğitimler veren kurum 16 yaş altı çocuk ve gençler içinde Genç Kaymek markası ile hizmet vermektedir.

Yaz, kış eğitim imkanı sağlayan kurumu yakından tanımak, kurs merkezleri ve eğitimini verdiği branşları yakından görmek için yazımıza göz atınız.

Kaymek Yaz Okulu

Genç Kaymek yaz okulu

Kayseri’de eğitim 365 gün boyunca hız kesmeden devam ediyor. Okulların tatil olması ile birlikte Kayseri Büyükşehir Belediyesinin yaz kursları başlıyor.

Yetişkinler ve çocuklar için eğitim veren KAYMEK Yaz okulu uygulaması ile yaz aylarını dolu dolu geçirmenizi sağlıyor.

8-14 Yaş arası çocuklar ve gençler için Genç Kaymek Kur’an-ı Kerim, değerler eğitimi, yabancı dil, diksiyon, akıl oyunları ve sportif kurslar düzenlemektedir.

Onlarca kurs merkezinde gerçekleşen bu eğitimleri yakından tanımak ve başvuru koşullarını görmek için yazımıza göz atmalısınız.

KOMEK Yaz Kursları 2019 Kayıtları Başladı

Komek Kursları

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Kursları 2004 yılından beri büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. İlk etapta Konya il merkezinde başlayan Komek eğitimleri şimdilerde Konya’nın tüm ilçelerinde uygulanır hale gelmiştir.

Komek kursları 16 yaş üzeri yetişkinlere hizmet vermektedir. Yaklaşık 70 kurs merkezinin bulunduğu Konya ve ilçelerinde 400’den fazla kurs seçeneği bulunmaktadır.

Çocuklar ve gençler içinde Genç Komek kursları bulunmaktadır. Özellikle yaz tatilinde çocuklar ve gençlerin vazgeçilmezi haline gelen Komek yaz okulu uygulamasına göz atmalısınız.

Ankara Ücretsiz Kursları İle Sizde Meslek Sahibi Olun

Ankara Ücretsiz Kurs

Başkent Ankara’da ücretsiz kurs için devletimiz ve yerel yönetimlerin sağladığı bir birinden özel eğitim kurumlarını bulacaksınız. Devletimiz halk eğitim merkezi, mesleki eğitim merkezi, İŞKUR ile meslek sahibi yaparken, KOSGEB ile Ankaralıları kendi işini kurmaları yönünde teşvik ediyor.
Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi ise teknik ve mesleki eğitimlerle yanınızda oluyor. Her ev bir atölye olacak sloganı ile kurulan BELMEK ise kadınların el becerilerini geliştiriyor. Aynı şekilde ilçe belediyeleri de bu anlamda büyük destek veriyorlar.
Etimesgut Belediyesi ETİSEM ile sürekli eğitim ve uygulama imkanı sunarken, Yenimahalle Belediyesi ise YENİMEK kursları ile ilçe halkına ihtiyaç duyduğu mesleki eğitimi veriyor.