Esenyurt Halk Eğitim Merkezi

Esenyurt Halk Eğitim Merkezi
İstanbul’un gerek nüfus yoğunluğu gerekse kalkınma bazında ele aldığımızda en hızlı gelişen ilçesi Esenyurt’ta kültür, sanat ve meslek edindirme kurslarını yakından tanımaya devam ediyoruz. Şimdi ele alacağımız kurum Esenyurt Halk Eğitim Merkezi olup, ilçe genelinde tek şube olarak hizmet verdiğini belirtmeliyim. Dilerseniz ilk olarak adres ve iletişim bilgilerini görerek başlayalım.

Şerife Bacı Halk Eğitimi Merkezi

Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezi
Kurumun orjinal ismi yukarıda da gördüğünüz gibi Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezi olup, 2008 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Esenyurt Belediyesi tarafından ücretsiz tahsis edilmiş olan 947 m2 genişliğinde modern bir binada 13 derslik, 2 tanesi BT sınıfı olmak üzere 5 uygulama atölyesi ile hizmet vermektedir. Çeşitli alanlarda görev yapan 100’den fazla uzman ve usta öğretici görev yapmaktadır.

İnönü Mahallesi 410. Sokak No:45
0212 699 80 00

50’den Fazla Branş Bulunuyor
Esenyurt halk eğitim merkezinde tercih edebileceğiniz eğitimlere özetle bakmak gerekirse 16 farklı alan çıkmaktadır. Bunların her birinde en çok tercih edilen branşlar yer almakta olup, 14 yaşını dolduran herkes dilediği eğitimden kolayca yararlanabilmektedir.

Bilişim Teknolojileri: Eğitimleri tanımaya ilk olarak günümüzün en çok tercih edilen alanlarından biri Bilişim Teknolojileri ile başlamak istiyorum. Bilim ve teknolojiyi bir araya getiren bu alanda ilk olarak bilgisayar bilginiz olması gerekir. Henüz yeterince bilgisayara hakim değilseniz ilk olarak Bilgisayar Kullanımı branşı ile başlayabilirsiniz. 160 Saat sürecek olan Bilgisayar İşletmenlik kursu ile bu açığı kapatabilirsiniz. Bilgisayar bilginiz varsa geriye kalan 4 farklı branş (Web Tasarım, Grafik Animasyon, Bilgisayarlı Reklam ve Tanıtım ile 2 Boyutlu Autocad) kurslarından birini tercih edebilirsiniz.

Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri: Şimdi ise kadın ve erkekler için Türkiye’nin her yerinde icra edecekleri bir mesleği kuaförlüğü ele almak istiyorum. Eğitimi verilen alanlardan biride Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri olup, içerisinde yer alan 5 farklı branş ile bayan ve erkek kuaförlüğü eğitimleri bulunmaktadır. Aynı şekilde saça geçici ve kalıcı şekil verme ile tırnak bakımı konusunda eğitim almak isteyenler için manikür ve pedikür eğitimleri verilmektedir.

Yabancı Dil: Ele almak istediğim son alan bilgisi yabancı dil olup, bu konuda yine geniş kapsamlı olarak 5 farklı branş içermektedir. En çok tercih edilen branşlardan İngilizce, Arapça, Almanca ve Rusça yanı sıra ilçemizde yaşayan yabancı ülke vatandaşları için Türkçe eğitimleri verilmektedir. Bunun dışında ilçemizde okuma yazma bilmeyen yetişkin insan kalmasın diye aynı zamanda okuma yazma kursları bulunmaktadır. Aşağıda yer alan listede eğitimi verilen alanları görebilirsiniz.

Alan Bilgisi

Açıköğretim Eğitimleri Bulunyor
Şerife Bacı Halk Eğitim Merkezi sadece meslek edindirme kursları ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda örgün eğitimini tamamlama fırsatı bulamayanlar için açık ilköğretim okulu ve lise eğitimleri yer almaktadır. Böylece buradan lise mezunu olarak yüksek öğrenim fırsatı elde edebilirsiniz.

Esenyurt Halk Eğitim Merkezi Nerede (Harita)
Büyük bir ilçe olmasına karşın tek şube ile hizmet vermesi aslında yetersiz olduğunu söyleyebilirim. İnsanlar kurumun nerede olduğunu maalesef bilmiyorlar. Esennyurt halk eğitimi ile ilgili yapılan aramalara baktığımızda nerede olduğu ve harita bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bizde bunu karşılamak adına aşağıda kurumun harita görüntülerini ekledik, konum olarak tarif etmek gerekirse yeşil cami ile arasında 2 dakika mesafe bulunmaktadır.

Kurs Kayıtları E-Yaygın Üzerinden Online Yapılıyor
Esenyurt Halk Eğitim Merkezi kurs başvuruları online sisteme geçmiş olup, katılmak istediğiniz eğitime başvuru yapmak için https://e-yaygin.meb.gov.tr/Login.aspx adresi üzerinden ön kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Başvruduğunuz branşta yeterli kayıt sayısına ulaşılması halinde size bilgi verilerek kurslar başlamaktadır.

Usta Öğretici Başvuruları Devam Ediyor
Bu tür kurumlar sadece eğitim imkanı sağlamakla almayıp, aynı zamanda usta öğretici ve öğretmenler için kariyer imkanı sağlamaktadır. Eğitim verme yetkiniz olan alanlar için usta öğretici başvurusu yapabilirsiniz. Başvurular Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnternet sitesinden online yapılmakta olup, aşağıda yer alan bağlantı üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. http://esenyurt.meb.gov.tr/www/2016-2017-egitim-ogretim-yili-ucretli-ogretmen-basvurulari/icerik/170

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir