CNC Operatörü Maaşları

Bugün geleceğin meslekleri arasında yer alan CNC operatörlüğü hakkında yazı hazırlarken insanların meslekten çok CNC Operatörü Maaşları konusunda arayış içinde olduklarını gördüm. Öncelikle bilmeyenler için mesleği kısaca özetleyim. Metal teknolojileri ile ilgilenen işletmelerin hemen hemen olmazsa olmazı makinalardan biri CNC tezgahları eskiden Torna ile yapılan işleri adım adım el koyan CNC daha güvenli ve seri üretim yapması nedeniyle uzun yıllar gündemdeki yerini koruyacak gibi görünüyor. Bilgisayar sistemleri ile donayılıp yarı robot özelliği kazandırılan CNC tezgahları bu alanda eğitimli insanlara ihtiyaç duymaktadır. Gerek okullar, gerekse kurslar tarafından yetiştirilen CNC Operatörü en kolay bulunan işler arasında olduğu söylenebilir. Türkiyenin her yerinde iş bulma imkanı olan CNC Operatörü maaşları ise değişkenlik göstermektedir. Dilerseniz aşağıda maaşları önemli detayları görelim.

Cnc Operatörü Ne Kadar Maaş Alır
Öncelikle vasıflı bir çalışan olduğu göz önünde bulundurularak asgari ücret ile çalışma kesinlikle kabul edilemez. Gerek büyükşehirler gerekse anadolu illeri farketmeksizin CNC Operatörü maaşı asgari ücret olamaz. Bu alanda tecrübe kazanmış, deneyimli bir CNC Operatörü istanbulda 2000 TL’den aşağı olmaması gerekir. Üzeri olup aşağısı olması beklenemez. Fakat bazı imkanlar İkramiye, Pirim vs gibi durumlarda ise 1700 – 1800 TL’den başlayabilir. Bu belirttiğim maaş durumu 2014 yılı baz alındığında geçerlidir. Her yıl 100 – 250 TL arasında zam yapılması gerekir.

CNC Operatörü Maaşları
CNC Operatörü Kursu
Evet bir bilgiyi daha edindikten sonra kafanızdaki meslek netleşmeye başladıysa dilerseniz birde size CNC Kursu hakkında bilgi verelim. Sizleri masrafa sokmadan eğitim alma imkanı bulacak aynı zamanda eğitim sonunda başarılı olmanız durumunda ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika almanızı sağlayacak olan CNC kursları için hazırladığımız detayları bilgilendirme yazısına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
https://www.ucretsizkurs.net/cnc-kursu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.