Çankaya Halk Eğitim Merkezi

Alınan bir karar ile kaderi olumlu yönden değişen çok kent bulunmaktadır. Onlardan biride Ankara ve onun en kalabalık ilçesi Çankaya 1 milyona yaklaşan nüfusu ile Türkiye’nin en büyük ilçesi olarak anılmaktadır. Aynı zamanda siyasetin kalbi ve Türkiye’nin yönetim merkezi diyebiliriz. Her alanda gelişmişlik örneğini göreceğiniz ilçede özellikle eğitim faaliyetleri daha bir planlı yürümektedir. İlçede 100’den fazla lise ve ilköğretim okulu bulunmaktadır. Aynı şekilde sanat ve meslek eğitimleri alanında gelişmiş imkanları sunan Çankaya Halk Eğitim Merkezi yine keyifle iştirak edebileceğiniz kurumlar arasında yer almaktadır.
Ankara Çankaya
Çankaya Halk Eğitim Merkezi (İletişim Bilgileri)
Özveren Sokak No:24 Demirtepe
0312 230 71 32

Ankara HEM Branş Listesi
1969 Yılında faaliyetlerine başlamış olan kurum Ankara’da en gelişmiş imkanları bulmanızı amaçlıyor. Bu nedenle 30 derslik ve yaklaşık 80 farklı branşta görev yapan öğretmen ve usta öğretici kadrosu ile hizmet veriyor. Eğitim verilen branşlara baktığımızda 50’den fazla kurs görülmektedir. Aşağıda yer alan listeleri inceleyerek katılmak istediğiniz eğitimin olup, olmadığını görebilirsiniz. Şimdi dilerseniz öne çıkan eğitimleri görelim.

1 2 3 4 5

Yunanca ve İspanyolca Dahil 7 Yabancı Dil Kursu
İş hayatında özellikle gerek duyacağınız yeteneklerden biride yabancı dil bilgisi olup, Çankaya Halk Eğitim Merkezi kurslarında çok geniş kapsamlı eğitimleri bulacaksınız öyle ki İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, İtalyanca, Rusça, İspanyolca ve komşumuz olan Yunanistan’ın resmi dili Yunanca eğitimleri bulunmaktadır. İngilizce eğitimleri başlangıç, temel ve ileri seviye olup, diğerleri sadece A1 ve A2 olduğu görülmektedir.

Ankara’da Bahçıvan Olmak İster misiniz?
Bir çok insan doğa ile iç içe olmayı sever, bazıları ise bu sevgiyi bir adım daha ileri götürerek, meslek haline getirir, sizde doğal güzellikler ve yeşillikler içinde bir mesleğiniz olsun isterseniz Ankara HEM Bahçecilik alanında bahçıvanlık branşında 784 saat sürecek geniş kapsamlı eğitim vermektedir.

Herkes İçin Bilgisayar Kursu
Bilişim Teknolojileri alanında yer alan eğitimlere göz attığımızda teknolojik anlamda gelişmiş olduğunu görüyoruz. Çankaya’da bilgisayar kullanmayı bilmeyen kalmasın diye Bilgisayar Kullanımı branşı ikiye ayrılmış ve aynı zamanda görmek engelli vatandaşlarımızında bilgisayar kullanması ve meslek sahibi olarak iş hayatına atılması hedeflenmektedir.

Bilgisayar bilgisi olanlar içinde geleceğin meslekleri arasında gösterilen Web Tasarım ve Web Programlama eğitimleri ister statik, ister dinamik İnternet siteleri tasarlama ve yayınlama imkanı sunuluyor. Aynı şekilde kullandığınız bilgisayarı tamir etmek, kurulum yapmak dahası Ankara’da teknik servis olmak isteyenler için Donanım yani Bilgisayar tamiri kursları bulunmaktadır.

Yönetici Adayları Unutulmamış
Türkiye’de hızla gelişen özel sektör bir çok makamı ve yöneticiyi de iş hayatına kazandırmaktadır. Tabii ki başarılı bir yönetici olabilmek için sizlere yönetici asistanlığı eğitimi verilmektedir. İş hayatına atılmak, başarılı olmak isteyenlere mutlaka önerdiğimiz bu kurs 344 saat sürecek geniş kapsamlı bir eğitimdir.

Finans Uzmanı (Muhasebeci) Olmak İsteyenler
Bir dönem meslek liselerinden en çok tercih edilen muhasebecilik mesleği şimdi özel ve ücretsiz kurslarda da öğretilmektedir. Onlardan biride Çankaya HEM olup, Muhasebe ve Finansman alanında 3 branş bulunmakta olup, Temel muhasebe hiç bir bilgisi olmayanlara yönelik olup, yine aynı şekilde bu konuda herhangi bir bilgisi ve deneyimi olmayan sıfırdan öğrenmek isteyenler için ön muhasebe branşı bulunmaktadır. Bunun dışında ise bilgisi olup, kendini geliştirmek muhasebe işlemlerini bilgisayar üzerinde daha hızlı ve pratik bir şekilde yapmak isteyenler için 320 saat sürecek olan bilgisayar destekli muhasebe eğitimleri bulunmaktadır.

Sağlıklı Bir Hayatın Eğitimi Spor
Bu kurumda son olarak Spor alanında verilen eğitimlere bakmak istiyorum. Genelde kadınlara yönelik aerobik, pilates ile sınırlı kalmadan her yaş ve her tarz insanın severek katılacağı 8 farklı spor eğitimi bulunmaktadır. Bunlar özellikle erkeklerin asla hayır demeyeceği Futbol, Basketbol, Voleybol, Atletizm, Hentbol, Masa Tenisi ve ince bir strateji gerektiren Satranç eğitimleri tercih edebileceğiniz kurslar arasında yer almaktadır.

Kayıtlar Kurs Merkezinde Bizzat Yapılmaktadır.
Henüz İnternet üzerinden online başvurunun bulunmadığı Çankaya Halk Eğitim Merkezi Kurs kayıtları için yukarıda belirtilen adrese yılın 12 ayı kayıt için gelebilirsiniz. Gelirken yanınızda 1 adet fotoğraf ile nüfus cüzdanı ve öğrenim belgenizin fotokopisini getirmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir