Avcılar Halk Eğitim Merkezi

Avcılar Halk Eğitim Merkezi
Geçmişte İstanbul’un en geniş ilçelerinden biri olan Bakırköy 1992 yılında Avcılar dahil bir çok yeni ilçe olması ile bu unvanını kaybetmiştir. Avcılar ilçe olması ile birlikte bir çok hakka kavuşmuş olup, bunların başında ilk olarak eğitim gelmektedir. İlçe olması ile birlikte kısa adı HEM olan Halk Eğitim Merkezi kurulmuş ve ilçemizde sanayi alanlarının gelişmesi adına kültür, sanat eğitimleri yanı sıra mesleki eğitimler verilmiştir. Yani anlayacağınız Avcılar Halk Eğitim Merkezi 20 yılı aşkın bir tecrübe ile hizmet vermektedir. ilçe genelinde tek şube ile hizmet veren kurumu tanımaya adres ve iletişim bilgileri ile devam edelim.
Ambarlı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Lojman Sokak No:22/1
0212 509 56 40

14 Alanda Eğitim Veriyor
Adres satırında da belirtildiği gibi Avcılar Halk Eğitim Merkezi ilçe merkezi değilde Ambarlı mahallesinde hizmet vermektedir. Kendisine ait modern binasında 20 derslik, atölye ve BT sınıfları yer almaktadır. Şimdi ise ele almak istediğim husus eğitimi verilen branşlar olup, 14 farklı alanda 50’den fazla branş olduğu görülmektedir. İlk olarak alanlara göz atıp, sonrasında öne çıkan branşlara bakarız.

avcilar-hem-alan-2016 avcilar-hem-brans-2016

Bilişim Kursları Öncelikli Tercihiniz Olmalı
Günümüzde en çok ilgi gören alan teknoloji ve bilim olup, bu kapsamda eğitimi verilen alanlardan biride Bilişim Teknolojileri olduğunu görüyoruz. İçerisinde 4 adet branş (Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Bakım Onarım, Web Tasarım ve Grafikerlik) dikkat ettiyseniz bilgisayar kullanmayı bilmeyenler için eğitim verirken aynı zamanda bu cihazı meslek haline getirmek isteyenler için başta bilgisayar tamirciliği olmak üzere bizimde sürekli önerdiğimiz branşlar arasında yer alan Web Tasarım ve Grafikerlik eğitimi ile kesinlikle muhteşem bir mesleğe adım atmış olursunuz.

4 Dilde Yabancı Dil Eğitimi
Türkiye’nin her yerinde en çok tercih edilen eğitimler arasında yer alan yabancı dil eğitimi Avcılar HEM’dede yer almakta olup, en çok tercih edilen branşlardan İngilizce, Almanca, Arapça ve Rusça yanı sıra son yıllarda sayıları hızla artan ilçemizdeki yabancı ülke vatandaşlar için Türkçe eğitimleri verilmektedir.

Kişisel Gelişim Eğitimlerini Mutlaka Görmelisiniz
Bildiğiniz gibi Halk Eğitim Merkezleri sadece mesleki eğitimlerle sınırlı kalmayıp, aynı zamanda açık ilköğretim ve açık lise eğitimleri vermektedir. Aynı şekilde dershanelerin kapanması ile birlikte üniversiteye hazırlananlar içinde LGS ve LYS eğitimleri vermektedir. Avcılar Halk Eğitim Merkezi açık ortaokul ve açık lise okuyan öğrencilerin derslerine yönelik eğitimler vermektedir. Bu branşlar için kişisel gelişim alanına göz atmalısınız.

Güzellik Uzmanı Olmak İster misiniz?
Geleceğin mesleklerinden biride güzellik ve saç bakımı alanı olup, içerisinde her biri çok değerli 4 branş cilt bakımı ve temel makyaj, kuaförlük, epilasyon ve depilasyon ile Foto Epilasyon ve cilt bakımı ustalık belgesi alabilirsiniz. Alacağını bu belge ile kendinize bir cilt bakım ürünleri satış yeri açabilirsiniz. Maddi destek almak içinde Kosgeb Girişimcilik desteklerinden yararlanabilirsiniz. KOSGEB sunacağınız projeye göre 50 Bin TL’si geri ödemesiz hibe olmak üzere toplamda 150 Bin TL maddi destek vermektedir. Böylece siz ve sizden sonraki nesiller için güzel bir girişimde bulunmuş olursunuz.

Avcılar Bilim Merkezi İle Tanıştınız mı?
Türkiye’nin en eski mesleki eğitim kurumları olan HEM maalesef yeterli bir başarı standartlarına ulaşamadığı için sürekli eleştirilerin hedefi haline gelmektedir. Avcılar Halk Eğitim Merkezi bu konuda kurum olarak kendini daha iyi geliştirmiş olup, normal eğitimler dışına aynı zamanda Bilim Merkezi şeklinde bam başka eğitim fırsatları sunulmaktadır. Bu merkezde özellikle fizik, kimya, biyoloji gibi alanlarda bilimsel deneyler yaparken aynı zamanda astronomi, robotik ve model uçak yapımı eğitimi verilmektedir. AyrıcaAvı çocuklar için Android Programlama eğitimleri bulunmaktadır. Akıllı telefonların en çok kullandığı işletim sistemlerinden biri olan Android hakkında daha fazla bilgiye ulaşmaları için çocuklarınızı bu merkeze kayıt ettirebilirsiniz.

Açık Öğretim Ortaokul ve Liseye Devam Edebilirsiniz
Avcılar’da yaşayanlara sağladığı bir diğer eğitim ise yarım kalan eğitimlerini açık öğretim imkanı ile tamamlamalarıdır. Ortaokul yanı sıra temel lise, meslek lisesi ile mesleki ve teknik açık öğretim okulu bulunmaktadır. Burada aynı zamanda derslerinize yönelik kurslarla yarım kalan okulunuzu tamamlayın.

Kurs Kayıtları Online Olarak Yapılmaktadır
Sağlanan eğitim faaliyetlerinden yararlanmak için başvuruyu İnternet üzerinden online yapabilirsiniz. Bunun için http://e-yaygin.meb.gov.tr adresinden ön kayıt yapabilirsiniz. Başvuru yaptığınız branş için gerekli başvuru sayısına ulaşıldığında kurs yöneticileri size bilgi verecektir.

Avcılar Halk Eğitim Merkezi Haber & Duyurular
Kurum hakkında aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, sayfanın devamında ise güncel haber ve duyurulara yer verilecektir.

Avcılar HEM Öğretmenlerini de Eğitiyor
Sizlere en iyi imkanı sunmak için çaba sarfeden öğretmenlerimize verdiğimiz seminerlere devam ediyoruz. Bu seferki seminerde Microsoft Office ailesinin çok fazla bilinmeyen fakat gelişmiş not tutma özelliği kullanımı hızla artan OneNote hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bundan böyle Office Programları Kullanımı branşına katılan kursiyerler daha fazla bilgiye uygulamalı olarak ulaşacaktır.

European Code Week’de Yerimizi Aldık
Halk Eğitim kursları denince insanların aklına genelde dikiş, nakış, el sanatları vs gelmektedir. İşte şimdi ezberleri bozacak bir haber vermek istiyorum. Geçtiğimiz aylarda yapılan European Code Week (Avrupa Kodlama Haftası) kapsamında AVHEM Bilim Atölyesi öğrencileri Scratch programı ile 2 gün boyunca hünerlerini gösterdiler.

AVHEM

AB Erasmus+ KA2 Projesi Kabul Edildi
Sıradan eğitimler yerine dünyaca ünlü projelere katılan AVHEM son olarak Erasmus+ KA2 Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklılar kapsamında yapmış olduğu “SMART APPS FOR ADULTS EDUCATION” projesi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilmiş olup, uygulanmaya başlanmıştır. Bu projede emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz.

Avcılar Mesleki Eğitim Merkezi

İstanbul’un gelişmiş sanayi merkezlerinden biride Avcılar ilçesi olup, fakat sanayinin ihtiyacı olan vasıflı ve nitelikli elemanları yetiştirecek kurumların hayata geçirilmesinde biraz geç kalınmıştır. Halk Eğitim Merkezi 1992 yılında kurulmasına karşı kalfa, usta ve usta öğreticilerin yetiştiği Mesleki Eğitim Merkezinin açılması biraz geciktiği görülmektedir. 2011 Yılında açılmasına karar verilen Avcılar Mesleki Eğitim Merkezi tahsis edilen binanın hasarlı olması nedeniyle maalesef 2-3 yıl daha gecikmeye neden olmuş ve nihai başlangıç 2014 yılında 90 öğrenci ile yapılmıştır. Çıraklık, kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik belgelerinin verildiği kurumda hangi alanların yer aldığı belirtilmemiştir. 4 Derslik ile eğitim veren kuruma ulaşmak için aşağıdaki adres ve telefon numarasından ulaşabilirsiniz.
Cihangir Mahallesi Bebe Sokak No:5 Avcılar
0212 695 33 55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir